Umów się na wizytę telefonicznie: tel. 530 192 085

e-mail: maria.radoszewska@gmail.com

PRACOWNIA DOBROSTANU
Al. Papieża Jana Pawła II 28/7A, Szczecin (domofon 71)

Maria Radoszewska

Nazywam się Maria Radoszewska i jestem z wykształcenia muzykiem – wokalistką i skrzypaczką. Pracuję jako niezależny muzyk. Prowadzę Muzyczną Agencję Koncertową gdzie angażuję innych artystów do współpracy. Przez wszystkie lata swojej drogi rozwoju zawodowego doświadczam rozmaitych sytuacji z wielu perspektyw, jako m.in.: uczeń, muzyk orkiestrowy, solistka, twórca, organizator, menadżer, ale przede wszystkim jako człowiek – poznając różnorodne (czasem wręcz zaskakujące) mechanizmy motywacji: własne i osób które spotykam na swojej drodze. Niejednokrotnie wspierałam i motywowałam artystów korzystając z naturalnych umiejętności i bazując na doświadczeniu własnym. Chcąc świadomie pomagać innym, podjęłam naukę Psychologii Motywacji na studiach podyplomowych na SWPS w Warszawie i dziś mam zaszczyt być Doradcą motywacyjnym w Pracowni Dobrostanu.

Służę pomocą wszystkim tym, którzy mają problem z realizacją celów – nie tylko muzykom i artystom, lecz także osobom, które mają problem w codziennym planowaniu mniejszych i większych zamierzeń. Spotkania motywacyjne są przeznaczone zarówno dla osób, które chcą zrealizować konkretny cel (krótko lub długoterminowy), ale z jakichś przyczyn nie potrafią uruchomić w sobie procesu motywacji (słomiany zapał),  jak i dla tych osób, które mają problem z motywacją w ogóle i chcą poznać narzędzia do codziennego, skutecznego realizowania zamierzeń (prokrastynacja).

Celem naszych spotkań będzie świadome rozpoznanie celu, uruchomienie procesu motywacyjnego i poznanie narzędzi do skutecznego podtrzymania i zakończenia procesu motywacji. Zakończenie procesu motywacji – wcale nie musi zakończyć się realizacją celu. Jest to niezwykle istotna kwestia, której także poświęcimy czas podczas spotkań. W trakcie trwania procesu – szczególnie długoterminowego – na pewnym etapie cel może okazać się już niezgodny z naszymi wartościami lub pierwotnymi intencjami. W temacie motywacji – umiejętność uświadomienia sobie powyższego – odpuszczenia celu niezgodnego z nami i zakończenie procesu – jest równie istotna, jak poznanie samych mechanizmów motywacji.

Pracę nad motywacją rozpoczniemy od rozmowy i omówienia celu, z którego realizacją mamy problem. Będziemy analizować go w kontekście naszych przekonań, wyobrażeń, samooceny własnej oraz intencji i zgodności z naszymi wartościami. Po poznaniu mechanizmu motywacji, zapoznamy się z narzędziami pomocnymi do uruchomienia procesu motywacyjnego. W zależności od indywidualnego przypadku, będziemy posługiwać się narzędziami treningu mentalnego: symulacji mentanych (wizualizacji i wyobrażeń), opracowania planu działania (model WOOP), planowania krótkoterminowego (intencje implementacyjne).

W zależności od omawianego tematu celu, ilość spotkań dobierana będzie indywidualnie i szacowana podczas pierwszej konsultacji, od kilku do maksymalnie kilkunastu spotkań.

Serdecznie zapraszam.

 

Doświadczenie praktyczne i teoretyczne:

2022 – Pracownia Dobrostanu – Doradca motywacyjny

2021 – Uniwersytet SWPS – Praktyczna Psychologia Motywacji – Studia podyplomowe

2019 – 2020 – Akademia Sztuki w Szczecinie – Studia magisterskie – Wokalistyka jazzowa

2019 – “Zrozum swój rozum” – Warsztaty z Dorotą Kościukiewicz-Markowską 

Od 2018 – Występy indywidualne oraz tworzenie – Skrzypaczka, Wokalistka

Od 2017 – Muzyczna Agencja Koncertowa – Menadżer i organizator

2012 – 2017 – Opera na Zamku w Szczecinie – Skrzypaczka

2007 – 2012 – Akademia Muzycza w Gdańśku – Studia licencjackie i magisterskie – Skrzypce

2006 – 2008 – Szkoła Muzyczna II stopnia w Szczecinie – Śpiew solowy

1996 – 2007 – Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Szczecinie – Skrzypce